2024 06 14 Gedulo ir vilties dienos minėjimas Domeikavos bažnyčioje

Birželio 14 d., penktadienį minėjome palaimintojo Teofiliaus Matulionio minėjimo liturgijoje dieną bei Gedulo ir vilties dieną. Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje klebonas kun. Gintaras Pūras aukojo šv. Mišias už tremtinius ir politinius kalinius. Dvasininkas pamoksle kalbėjo apie 1941 metais prasidėjusius masinius trėmimus į Sibirą, žmones, kuriuos palietė sovietų represijos. Gedėdami dėl praeities ir vildamiesi dėl ateities turime perėjusių nežmoniškas kančias nepalaužiamų tikėjimo liudytojų. Palaimintasis vyskupas kankinys Teofilius Matulionis šiandienos žmogui primena apie drąsą būti tikru Dievo draugu. Esant neramiai geopolitinei situacijai pasaulyje, dažnas jaučiame nerimą. Susidomėjimas prieš 81 metus vykusiais skaudžiais mūsų tautai istoriniais įvykiais, augina dėkingumą laisvės kovotojams bei stiprina sąmoningumą vengti patogaus prisitaikymo.

Gedulo ir vilties dienos minėjimas vakare buvo pratęstas Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje, kur septintą kartą vyko chorinės muzikos festivalis. Koncertavo Kauno Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios kamerinis choras „Te Deum", VDU Žemės ūkio akademijos studentų mišrus choras „Daina" ir Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio salės mišrus choras „Versmė".

Renginio pabaigoje choristai padėjo ąžuolo vainikus ir atminimo žvakes prie koplytstulpio tremtiniams atminti parke šalia bažnyčios.

Nuoširdžiai dėkojame už gražų renginį dalyviams, svečiams, organizatoriams bei visiems buvusiems kartu maldoje, tyloje, koncerte.